חזון המולטיברסיטה “קמפוס העיר” יוצא לדרך!

"קמפוס העיר" של אוניברסיטת חיפה, משתלב בפרויקט ההתחדשות אותו מובילה עיריית חיפה בעיר התחתית

קמפוס העיר התחתית של אוניברסיטת חיפה נחנך באירוע חגיגי 24.10.18

אוניברסיטת חיפה חנכה השבוע (יום ד, ה- 24.10) את הבניין החדש שלה בקמפוס הנמל, ובכך יוצא לדרך באופן רשמי פרויקט “קמפוס העיר” של האוניברסיטה. בקמפוס זה יפתח בית הספר הראשון בישראל למדעי הנתונים.

“זהו יום מרגש עבורנו, שבו החזון שהצגנו הופך למציאות. התחייבנו להגדיל את המעורבות שלנו במרקם העירוני של חיפה ועם פתיחת הבניין החדש שלנו בעיר התחתית אנחנו עושים צעד משמעותי בכיוון הנכון. הקמפוס שלנו ימשוך אלפי סטודנטים שיהיו חלק בלתי נפרד מהאקלים הייחודי של העיר התחתית בחיפה, הממזג אקדמיה ומחקר, היי-טק ביו-רפואי וחיי לילה תוססים”, אמר נשיא אוניברסיטת חיפה פרופ’ רון רובין.

הבניין החדש, שנמצא ברחוב הנמל 16, ייקרא בניין “דילן טאובר” והוא יהיה חלק מקמפוס העיר התחתית על שם לורי לוקי – שיכלול את שלושת הבניינים של האוניברסיטה ברחוב הנמל 63, 65 ו-67 שכבר פועלים זה מספר שנים ואת הבניין ברחוב פלמר 4 אותו החכירה העירייה לאוניברסיטה. בניין דילן טאובר ממוקם על שטח של 1.15 דונם ושטח בנוי של 2,500 מ”ר בשתי קומות. כאמור, עם תום העבודות על כל הבניינים יוקם בקמפוס שבעיר התחתית בית הספר למדעי הנתונים של האוניברסיטה, שיכלול את החוגים למדעי המחשב, מערכות מידע וסטטיסטיקה.

לדבריו של רקטור האוניברסיטה, פרופ’ גוסטבו מש, הסטודנטים שילמדו בקמפוס העיר התחתית ייהנו מהמגורים לסטודנטים שהעירייה הכשירה באזור, וכן מחיי הלילה השוקקים של העיר התחתית. בנוסף, יוכלו לטפח קשר בלתי אמצעי עם היזמים וחברות ההיי-טק הצעירות שפועלות באזור. “העיר התחתית הופכת להיות המקום הנכון ביותר לסטודנטים בתחום ההיי-טק ומדעי הנתונים”, הוא אמר.

“קמפוס העיר” של אוניברסיטת חיפה, משתלב בפרויקט ההתחדשות אותו מובילה עיריית חיפה בעיר התחתית, שהפכה בשנים האחרונות מאזור נטוש ומוזנח למתחם אקדמי שוקק חיים, בו מתקיימים מגוון אירועי תרבות וחברה, כאשר לצד המוסדות האקדמיים הוקמו בו עשרות בתי קפה ומסעדות, פאבים, חנויות אופנה, בתי מלון ודירות למגורים. השבוע זכה הפרויקט להכרה וליוקרה בינלאומית, כאשר העפיל לשלב הגמר בתחרות “ערים חכמות” לצד לונדון, פירנצה, מלבורן, סנטיאגו וסינגפור.   

https://youtu.be/4icXAvxzyGg