כשסטארטאפ וסטנדאפ נפגשים אירוע לקהילת ההייטק היזמות החיפאית – 4.10.18

ב- 04.10.18 התקיים אירוע רב משתתפים לקהילת ההייטק והיזמות החיפאית במועדון הזאפה חיפה. בהובלת עיריית חיפה, האגף לתכנון אסטרטגי. באירוע נכחו אנשי הייטק, יזמים מובילים בעיר, יזמים צעירים וסטודנטים מקהילת היזמות החיפאית.

כ-300 אנשי הייטק, יזמים צעירים וסטודנטים מקהילת היזמות החיפאית השתתפו ביום חמישי האחרון (4.10) באירוע המרכזי לקהילת ההייטק והיזמות החיפאית שהתקיים במועדון “זאפה חיפה”.

האירוע, אותו הובילה עיריית חיפה ביוזמת “האגף לתכנון אסטרטגי ומחקר”, ושנערך בחסותן של Microsoft ו- Wework חיפה, החל בהרצאתו המרתקת של ראש “הרשות לחדשנות”, אהרון אהרון, שסיפר על דרכו האישית והציג את תפיסתו לגבי דרכו של יזם ותכונות שנדרשות להצלחת המיזם. בחלקו השני של הערב נהנה הקהל מהופעת סטנדאפ של אבי נוסבאום.

באירוע נכחו בין היתר מנכ”ל אינטל, תומר ששון, ארז לוי מנכ”ל GE, ומנכ”ל “החברה הכלכלית לחיפה”, אור שחף, שנתנו חסות לאירוע. כמו כן נכחו באירוע  מנכ”ל מט”י חיפה, ערן אלפונטה, מנכ”לית Hicenterיעל מיטלמן, ועוד.

 אהרון אהרון – ראש הרשות לחדשנות: “אני חושב שיש כבר ניצנים טובים שאני רואה אותם בעיר התחתית, ובמת”ם, שם הפעילות גם יותר ותיקה ומסודרת. להקים בעיר אקוסיסטם של יזמות זה הכיוון הנכון! זאת דרך ארוכה. אלה שכבר נמצאים כאן צריכים להיות מרוצים ולהגיד לחברים שלהם: תבואו! וככה זה מתקדם. אני קצת סובייקטיבי, עבדתי בחיפה, אני מרגיש בעיר הזאת ממש בבית ויש לעיר יתרונות אדירים! יש לעיר ים, חופים נהדרים ואנשים נהדרים. למשל הטכניון – פה לומדים והאנשים שלנו מאוד מאוד מצליחים. הטיפ הגדול שלי ליזם: לך על זה!

ד”ר גלית רנד- מנהלת האגף לתכנון אסטרטגי, עיריית חיפה: “זהו הערב השלישי שאנו מקיימים בחסות החברות הגדולות עבור חברות המתחילות בעיר. המטרה לקיים ערב ייחודי לקהילת היזמות בעיר שישלב בין הפן המקצועי והבידורי. באירוע הנוכחי השתתפו יזמים שלא היו בפעמים הקודמות וזו המטרה שלנו – להגדיל את המעגלים. ניתנה ליזמים הזדמנות לגשת למשל לאהרון אהרון באופן בלתי אמצעי ולהציג את עצמם ולהכיר אחד את השני. אנחנו מעוניינים להכיר את היזמים שיושבים בעיר ולהציג להם את האפשרויות שקיימות בעיר ואת הפלטפורמות שיצרנו להעברת המידע כמו אתר היזמות HaifaUP  וקהילת הפייסבוק.