משלחת Start Haifa // הביקור בחברה הכלכלית

העיר חיפה נבחרה לארח השנה את משלחת Start Haifa הכוללת נציגי סטארט-אפים נבחרים מרחבי העולם שנבחרו על ידי משרד החוץ להתרשם מהתעשייה עתירת הידע בישראל במטה החברה הכלכלית לחיפה נפגשו לשיחה עם עמוס טלמור, מבולטי האנג'לים בהיי-טק הישראלי

כתבו עלינו: משלחת סטארט-אפיסטים מרחבי העולם ביקרה בחיפה

העיר חיפה נבחרה לארח השנה את משלחת Start Haifa הכוללת נציגי סטארט-אפים נבחרים מרחבי העולם שנבחרו על ידי משרד החוץ להתרשם מהתעשייה עתירת הידע בישראל
במטה החברה הכלכלית לחיפה נפגשו לשיחה עם עמוס טלמור, מבולטי האנג’לים בהיי-טק הישראלי.
חברי המשלחת Start Haifa שהוזמנו לחיפה ביוזמת משרד החוץ, ביקרו במטה החברה הכלכלית לחיפה.
חברי המשלחת הם יזמים וסטארט-אפיסטים מאוזבקיסטן, אוקראינה, אורוגוואי, ארגנטינה, בלגיה, צרפת, הודו, יוון, מיאנמר, הפיליפינים ומדינות נוספות אותם הזמין משרד החוץ לביקור מאורגן בארץ על מנת להתרשם מקרוב מתחום הסטארט-אפים והיזמות הפורה בישראל.
משלחות מסוג זה מגיעות לישראל מדי שנה, כאשר הפעם נבחרו חיפה וירושלים להיות הערים המארחות. את המשלחת לחיפה הובילו רן נתנזון, מנהל חדשנות ומיתוג באגף קשרי חוץ במשרד החוץ וד”ר גלית רנד מנהלת האגף לתכנון אסטרטגי ומחקר בעיריית חיפה.

חברי המשלחת שמעו סקירה ממנכ”ל החברה הכלכלית, אור שחף, בדבר ההזדמנויות שהעיר חיפה מציבה בפני יזמים בתחומי הטכנולוגיה והחדשנות, ביניהן השקעה של מנהלת החדשנות הפועלת במסגרת החברה ביזמויות בטכניון ובאונ’ חיפה, קרן הון הסיכון שמוקמת בימים אלה לתמיכה בסטארט-אפים הפועלים בחיפה בגובה 100 מיליון ₪, הפיכתה של חיפה למרכז ידע עולמי בתחום מדעי החיים ואכלוס פארק מדעי החיים במבואות הדרומיים של העיר ועוד.
בנוסף, היזמים האורחים נפגשו במטה החברה עם ה”אנג’ל” עמוס טלמור, מבולטי המשקיעים בהיי-טק בישראל, המכהן כיו”ר וכיועץ להנהלות של מספר חברות טלקום והיי-טק, והשקיע עד היום בחברות כמו Kenshoo, Storewiz, Globalepay, Koranga Covertix, Saguna, TipRanks, HopOn Simple Order  ואחרות. בעברו שימש טלמור בתפקיד סגן נשיא שיווק ומכירות בחברת ECI Telecom והקים שמונה שלוחות אזוריות של החברה באזור אסיה-פסיפיק.

אור שחף, מנכ”ל החברה הכלכלית לחיפה: “אנו שמחים על ההזדמנות לארח יזמים מכל העולם בחיפה כדי לחשוף בפניהם את היתרונות הרבים שיש לחיפה להציע כמו גם החדשנות הרבה וההתפתחות הטכנול המוא בעיר. חיבור של סטארט-אפים ממגוון רחב של מדינות  לחיפה מגבש ומעשיר את קהילת החדשנות התוססת המתפתחת בעיר , וחושף אותה לקהילות דומות ברחבי העולם”.

כמו כן, ביקרה המשלחת ביום ראשון בטכניון ובאוניברסיטת חיפה, במרכזי מחקר ופיתוח, במתחם העיר התחתית ובמרכזי היזמות והסטארטפים הפועלים בו, במטה אינטל במת”ם, במרכז הרפואי רמב”ם ובפארק מדעי החיים.

ד”ר גלית רנד: הפרוייקט של משרד החוץ מרתק במובן שזו קבוצה שמשלבת בין סטרטאפיסטים שבאים ללמוד מקרוב על חדשנות ויזמות בישראל, ועיתונאים בכירים מכל העולם שמסקרים את הביקור ומציגים את ישראל ובפרט את העוצמות של חיפה בהייטק במחקר באקדמיה וביזמות. לא רק שהצגנו את החדשנות המקומית אלא למדנו על זירות יזמות בערים אחרות בעולם ואפילו על התהליכים שאנו עוברים כאן דרך המשקפיים שלהם. אני מודה לאור שחף ולצוותו בחברה הכלכלית על האירוח והסדנה המעניינת שיזמו אצלם עם עמוס טלמור, ולכל הגורמים העירוניים שעשו מעל ומעבר למען הצלחת הביקור.