שבוע היזמות הבינלאומי בחיפה 2019

שבוע היזמות הבינלאומי ה-4 שיתקיים בחיפה בין התאריכים 17-24 בנובמבר ייפתח בערב מיוחד עם נשיא Wix- ניר זוהר, מייסד AppsFlyer - רשף מאן ונשיאת Kaltura- ד"ר מיכל צור שלו, שיקחו חלק בפאנל מרתק בהנחיית איש הטלוויזיה, מייסד ועורך ראשי של האתר Nexter דרור גלוברמן. עשרות סדנאות, הרצאות ומפגשים ייחודיים יתקיימו בעיר במסגרת אירועי "שבוע היזמות הבינלאומי" שיצויין במקביל ב-170 מדינות ברחבי העולם

השנה בפעם הרביעית תחגוג העיר חיפה את “שבוע היזמות  הבינלאומי” במגוון רחב של אירועים שפונים לכל הגילאים, מבני נוער ועד הגיל השלישי. מרבית האירועים יתקיימו ברובע העיר התחתית, שהוכרז כרובע החדשנות של חיפה.

אירועי “שבוע היזמות הבינלאומי” בחיפה ייפתחו ביום ראשון, 17.11, באירוע חגיגי שמפיקה עיריית חיפה בקמפוס אוניברסיטת חיפה שבעיר התחתית. בחלקו הראשון יתקיים אירוע לגיוס עובדים של חברות הסטארטאפ המובילות של העיר התחתית חיפה UP YOUR JOB. בין החברות המגייסות: Augury, ProteanTecs, Tactile Mobility, Pikoya, Shutterfly ועוד גדולות וטובות. לחצו לצפייה בכל אירועי שבוע היזמות 2019 בחיפה>>

בחלקו המרכזי  של האירוע יתקיים פאנל מרתק שבו יעלו סוגיות בוערות שמעסיקות את עולם היזמות כיום. האירוע בהנחיית איש הטלוויזיה דרור גלוברמן, ובהשתתפות מייסדי ונשיאי חברות סטארטאפ מהמובילות בישראל: נשיא Wix– ניר זוהר, מייסד AppsFlyer  – רשף מאן ונשיאת Kaltura– ד”ר מיכל צור שלו.

חברת Wix– חברה לבניית אתרים אשר הוקמה בשנת 2006 ומונה כ-2,600  עובדים בארץ ובעולם, מתוכם 2,100 בישראל. החברה נסחרת כיום בוול סטריט בשווי של למעלה מ-5 מיליארד דולר, ומאז ההנפקה זינקה ב-2013 המניה ב-500%. לחברה 140 מיליון משתמשים, ובשנים האחרונות השיקה שני מוצרים שמגדילים את מספר המשתמשים הפוטנציאלי שלה, מערכת שבונה אתרי אינטרנט באופן אוטומטי תוך דקות ספורות ופונה לאנשים עם יכולות בניית אתרים מינימליות; ו-Wix Code, מערכת חדשה יותר שפונה למפתחי אתרים מתוחכמים. חברת Wix פתחה סניף בחיפה לפני כשנה ובפאנל ישתתף ניר זוהר, נשיא החברה שהוא גם חיפאי לשעבר.               

חברת AppsFlyer אשר פיתחה טכנולוגיה שמאפשרת לבעלי אפליקציות לדעת מאין הגיעו המשתמשים הרווחיים ביותר לאפליקציה שלהם: חיפוש בגוגל, מודעה בפייסבוק או בטוויטר, דיוור ישיר למייל, הודעת SMS, קמפיין טלוויזיוני ועוד. לצד ניטור הפעילות השיווקית, אפספלייר מצליחה גם לסייע לחברות במניעת הונאות, והפתרונות שהיא מציעה בתחום חוסכים ללקוחותיה מיליוני דולרים ליום. החברה הוקמה בשנת 2011 ומונה כ-650 עובדים במשרדים בהרצליה, חיפה, ניו יורק, סן פרנסיסקו, לונדון, בנגקוק, טוקיו, סין, הודו, דרום קוריאה, גרמניה, רוסיה, ברזיל, וארגנטינה.  מייסדי החברה בוגרי הטכניון וגדלו בחיפה ובקרית מוצקין. בפאנל ישתתף רשף מאן- ממייסדי החברה.

חברת Kaltura פיתחה פלטפורמת וידאו מובילה למידע ומוצרים המעניקים יכולות וידאו לכל חברה ועסק. החברה הוקמה בשנת 2006, מעסיקה 450 עובדים ברמת גן, ניו-יורק, לונדון, סן פרנסיסקו, סינגפור, סאו פולו וטוקיו. קלטורה היא אחת החברות המובילות בעולם בתחום שירותי הווידיאו לארגונים. הפעילות הזאת מתפרשת על שני תחומים: תשתיות לשירותי VOD מקוונים, שאותן היא מוכרת לחברות כמו דיסני, וורנר, וודפון ואחרות. מהצד האחר, הפיתוחים של קלטורה משמשים חברות ענק כמו בנק אוף אמריקה, אינטל ואורקל להפעלת פורטלים פנים־ארגוניים. עם הלקוחות של קלטורה נמנות גם האוניברסיטאות הגדולות בעולם שמשתמשות במערכת שלה להעברת הרצאות מקוונות. בפאנל תשתתף ד”ר מיכל צור-שלו ממייסדי החברה ונשיאתה.

ולראשונה בחיפה יתקיימו השנה במסגרת שבוע היזמות אירועים מיוחדים לבני הנוער ביניהם האקתונוער– “לילה לבן” בהיכל עיריית חיפה. הנושא שנבחר הוא אתגרי התחבורה של הנוער במרחב העירוני. במהלך הלילה יוצגו האתגרים ויגובשו רעיונות לפתרונות טכנולוגיים בליווי צוותים מקצועיים של עיריית חיפה, חברת יפה נוף, אינטל, מוזיאון המדעטק, Presntense וחברות סטרטאפ מקומיות בתחום. בבוקר יום שישי תתכנס ועדת שיפוט בראשותה של ראש העיר, ד”ר עינת קליש-רותם שתבחר את הרעיונות המובילים שיזכו בפרסים ולליווי מתמשך על ידי חברת אינטל.

האירוע יתקיים בהיכל עיריית חיפה, החל מיום חמישי, 21.11.19 בשעה 19:00 ועד ליום שישי, 22.11.19 בשעה 10:00.

באירועי היזמות שיתקיימו השנה ברחבי העולם צפויים לקחת חלק למעלה מעשרה מיליון אנשים בכ-170 מדינות בחגיגה של יזמות, חדשנות והגשמה עצמית.

המשתתפים בשבוע היזמות ייהנו ממגוון אירועים שיתקיימו בעיר התחתית, סדנאות, תערוכות, מיצגים,  אירוע “Pitch Night”,  “Networking Event”, “על חידושים בתחום הבנייה עם חברת סולל בונה- פאנל עם 3 מייסדי סטרטאפים”,

הרצאות במגוון נושאים:  “חדשנות בעולם הרפואה” של המרכז הרפואי בני ציון ” “הטכנולוגיות של רפואת העתיד” בחסות הפקולטה להנדסה ביו רפואית,  “טכנולוגיה איכות סביבה וקיימות” בחסות מט”י חיפה, “כשטכנולוגיה פוגשת את הגיל השלישי”  תתקיים במרחב יזמות 60 +/-, “על אפשרות המימון דרך תכנית החממות של רשות החדשנות והייחודיות של חממת Mindup”, “איך להפוך טכנולוגיה לביזנס?”  בחסות פירמת רו”ח BDO ועוד.

אירוע הסיום של השבוע יתקיים ביום ראשון, 24.11, “אי כנס” אירוע שמטרתו ללמד כיצד ניתן לקדם מיזמים באמצעות שיתופי פעולה בתוך קהילת היזמות החיפאית. האירוע בהובלת קרן שמש, wework, Regus, עושים פה ועיריית חיפה.

גם השנה יתקיים במהלך השבוע פרויקט “בחזרה לשורשים” שבמסגרתו יזמים מצליחים חוזרים לבתי הספר שבהם למדו ונפגשים עם תלמידי השכבה הבוגרת, מספרים להם על המסלול שעברו, על המיזם שלהם/החברה שהקימו/ מה למדו/ איפה שירתו במסגרת שירותם הצבאי מה הצליח ומה פחות הצליח וכיו”ב. מטרת הפרויקט להעלות את המודעות ליזמות ואת תחושת המסוגלות בקרב הדור הצעיר ולהוות מודל לחיקוי, המוטו הוא “התלמיד של היום הוא היזם של המחר”

הכניסה פתוחה לקהל הרחב!