300 יזמים ומשקיעים באירוע המשקיעים השנתי של חיפה

היי סנטר הכריזה ביום שלישי על פלטפורמת מימון המונים שתאפשר לציבור הרחב להשקיע במיזמים במסגרת התקנות החדשות. יהב: חיפה היא עיר הסטארט-אפ של מדינת הסטארט-אפ.

היי סנטר הכריזה ביום שלישי על פלטפורמת מימון המונים שתאפשר לציבור הרחב להשקיע במיזמים במסגרת התקנות החדשות. יהב: חיפה היא עיר הסטארט-אפ של מדינת הסטארט-אפ.

כ-300 יזמים ומשקיעים השתתפו ביום שלישי השבוע במפגש השנתי ה-5 של מועדון המשקיעים של היי סנטר, המרכז לפיתוח יזמות טכנולוגית בחיפה. במפגש שהתקיים באולמי “ימה” שבמגדלי חוף הכרמל, הכריזה היי סנטר על השקת פלטפורמה חדשנית למימון המונים, המנגישה לציבור החיפאי והישראלי, את האפשרות להשקיע בחברות היי טק ולהצטרף כבעלי מניות, גם באלפי שקלים בודדים ויותר. בכך, שוברת שיטה חדשנית זאת למימון, את מחסום הסכומים הגבוהים שנדרשים כיום על מנת להיות ממשקיעי בחברות הזנק.

היי סנטר תציע את אפשרות המימון באמצעות הציבור הרחב, לפי תקנות מימון המונים, הנכנסות לתקפן החודש כך שלכל אזרח ישראלי תינתן אפשרות להשקיע מהונו הפרטי, ולהפוך לבעל מניות בחברת סטארט-אפ. זאת, בכפוף להוכחת יכולת כלכלית מינימלית. היי סנטר תיתן דגש להשקעות של הציבור החיפאי, שיקבלו העדפה בכך שיהיו הראשונים שיוכלו להשקיע במיזמי ההיי טק שתציע היי סנטר.

היי סנטר הוקמה ב- 2008 ביוזמתו של ראש העיר חיפה יונה יהב, תחת חזונו לפיו חיפה היא עיר הסטארט-אפ של מדינת הסטארט-אפ (start-up city of a start-up nation). השקעות היי סנטר בחברות סטארט-אפ משלבות השקעות של משקיעים פרטיים וקרנות ומענקי המדען הראשי (רשות החדשנות הלאומית). המפגש השנתי של מועדון המשקיעים של היי סנטר נוסד לפני חמש שנים במטרה לאפשר מפגש בלתי אמצעי בין משקיעים ליזמים נבחרים.
עשרות משקיעים, בהן הקרנות המובילות בארץ דוגמתGlilot Capital Partners, OurCrowd, Ventures, YL ventures, Mangrove Capital, iAngels, Terra Labs, Metro ועוד לקחו חלק במפגש התוסס.

למעלה מ- 150 יזמי וחברות היי טק, בהן 40 חברות מחיפה ו-35 חברות נוספות מאזור הצפון הגישו בקשות להשתתף בכנס המשקיעים, מתוכם נבחרו 15 יזמויות להצגה בפני המשקיעים. עשרות המשקיעים החברים במועדון המשקיעים של היי סנטר קיבלו מבעוד מועד חומר רקע על המיזמים הנבחרים ודירגו אותם לפי רמת העניין שגילו בהם. בשיאו של מפגש המשקיעים התקיימו פגישות אחד על אחד, בין המשקיעים לבין היזמים.
מפגש המשקיעים החמישי של היי סנטר נפתח בפאנל שכותרתו ‘העתיד של מימון המונים בהיי טק בהנחייתה של העיתונאית גלי וינרב מגלובס. בפאנל לקחו חלק עו”ד אמיר אילוסקו מ”שיבולת”, כפיר כחלון מ”OurCrowd” , אבי ארנון מ iAngles ויעל מיטלמן מהיי סנטר.

היי סנטר, מציעה מסלולי מימון מגוונים ורצף תשתיות עבור חברות הזנק וחברות היי טק, בהתאם לתקנות שיכנסו לתוקף בראשית 2018 ולפיהן, גם מי שאינו נחשב משקיע כשיר, יוכל להלוות או להשקיע באקוויטי של תאגידים פרטיים (כאלו שלא ביצעו הנפקה או גיוס חוב מהציבור בארץ ובחו”ל) דרך פלטפורמות ייעודיות, שהיי סנטר תהיה בין הראשונות להפעיל.

בשיאו של מפגש המשקיעים התקיימו פגישות אחד על אחד, בין המשקיעים לבין היזמים

יו”ר היי סנטר פרופ’ מרים ארז: ” כיום, היי סנטר שוקקת חברות סטרטאפ המבקשות להיות חלק מהקהילה התומכת של היי סנטר, הייעוץ המקצועי שניתן, והיכולת ליצור קשר עם מועדון המשקיעים של היי סנטר. היי סנטר ממוקמת במקום אטרקטיבי בעיר התחתית המתחדשת, עם נוף לנמל ולהר כאחד באוירה של ייזמות . חיפה מהווה עבור החברות בהיי סנטר אקו-סיסטם ייחודי, שיש בו הרבה משאבי ידע מהמוסדות האקדמיים שבו ומחברות ההי-טק הישראליות והבינלאומיות, וכיום העיר זוכה לביקורים רבים של אנשי עסקים ומשקיעים מחו”ל המחפשים להשקיע במיזמים החיפאיים. תודות רבות ליעל מיטלמן המנכלית שמובילה את החברה ולצוות המצויין שגובש במקום ואני משוכנעת שהם יצליחו להוביל את היי סנטר להישגים משמעותיים גם בעתיד.

מנכ”לית היי סנטר יעל מיטלמן: “היי סנטר הוקמה על מנת לקדם את ההיי טק בעיר חיפה ולתת פתרון לדרישות המימון של חברות צעירות בנוסף לניהול אסטרטגי מוביל ויצירתי. מפגשי מועדון המשקיעים שלנו מהווים הזדמנות ליזמים ולמשקיעים כאחד להיחשף לעיר חיפה וליתרונותיה כמרכז היי טק דינמי המציע יתרונות מהותיים להקמת סטארטאפ בעיר. אנו גאים בהצלחת חברות הפורטפוליו שלנו ומודים לחברי מועדון המשקיעים על שותפות ארוכת דרך.
חבר דירקטוריון ההיי סנטר עו”ד בועז גור, בירך את באי הכנס והתייחס בדבריו לשינויים הגדולים שעברה החברה בתקופתו בדירקטוריון: “היי סנטר שינתה את אופייה והיום היא מרכז יזמות עצמאי. מבחינתנו, המסר שאנו רוצים לתת למי שנכנס לכאן הוא – בוא לגדול ולהתפתח בעיר, כאן תקבל את כל התשתיות שאתה זקוק להן. לכן, אנו משקיעים בהזנקה של מסלול מימון חדשני המיועד לשלב את הציבור וגם נערכים לתיכנון מחדש של משרדי היי סנטר כך שיותאמו לעשרות חברות ובמטרה להתאים את המרחב לצרכי היזמים השוני.”